Teirautis tel.: +370 604 40400
Produktai
Naudinga informacija


Stiklo paketai 

Kas svarbiausia renkantis stiklo paketą?

Šiuolaikiniai stiklų gamintojai (Saint Gobain, Guardian ir kiti) gali pasiūlyti įvairiausių savybių stiklus, todėl prieš pasirenkant stiklo paketą sudarytą iš dviejų ar trijų stiklų, tarpusavyje sujungtų aliuminio ar plastiko (Swisspacer, Thermix) rėmeliais, su konsultanto pagalba reikėtų išsiaiškinti, kokios savybės Jums svarbiausios (šilumos izoliacija, saulės kontrolė, garso izoliacija, saugumas ir pan.). 

Patarimai renkantis: 
a) Stiklo paketą reiktų rinktis galvojant apie blogiausias sąlygas kuriose jis gali būti (šaltis, saulė, vibracija, apkrovos ir pan.) 
b) Jei pastate bus rengiami biurai, reiktų pagalvoti apie stiklo paketus su tonuotais ar reflektiniais stiklais.(norint išvengti per didelės saulės kaitros ar spindulių). 
c) Jei norime pastato stilių išlaikyti vienodą, rekomenduojame rinktis vienos rūšies stiklo paketus. 
d) Jei šalia pastato yra didelių triukšmo šaltinių(geležinkelis, oro uostas, judri gatvė ir pan.,) reiktų rinktis stiklo paketus labiau sulaikančius garsą.

Šilumos izoliacija

Šiuolaikinių technologijų pagalba paprasto stiklo paviršius yra padengiamas metalo oksidų sluoksniu, taip stiklas žymiai geriau izoliuoja šilumą ir išlieka skaidrus. Oksidų danga atspindi nuo 40% iki 70% šilumos, kurią paprastas stiklas praleistų. 

Šilumos perdavimas išreiškiamas šilumos perdavimo koeficientu U - šilumos perdavimas per 1 m2 ploto paviršių, esant 1 laipsniui Kelvino ar Celsijaus temperatūrų skirtumui tarp skirtingų paviršiaus pusių (W/m2K). U – tai šilumos perdavimo koeficientas rodantis stiklo ar stiklo paketo šilumos praradimo lygį. Išreiškiamas (W/m2K). Kuo mažesnė U reikšmė tuo stiklas ar stiklo paketas efektyviau sulaiko šilumą. 

Geros termoizoliacinės savybės stiklui ar stiklo paketui būtinos ne tik šilumos išsaugojimui patalpoje, bet ir apsisaugojimui nuo karščio. Bendrą saulės energijos dalį patenkančią pro stiklą ar stiklo paketą į patalpa apibūdina faktorius (g).

Aliumininis rėmelis

Dažniausiai, gaminant stiklo paketus, tarp stiklų yra montuojamas visiems įprastas aliuminis rėmelis.

Tai įprastos konstrukcijos stiklo paketas, kuriame, stiklai tarpusavyje sujungti naudojant aliuminio rėmelį ir hermetiką. Šiuose stiklo paketuose tarpas tarp stiklų gali būti užpildytas oru ar argono dujomis, o tam, kad paketo vidus nerasotų rėmelis užpildomas drėgmę absorbuojančia medžiaga. Po to stiklo paketas hermetizuojamas.

Aliuminis rėmelis yra pigesnis lyginant su kitais (swisspacer, termix), todel tai leidžia taupyti , vienintelis jo minusas lyginant su kitais rėmeliais(swisspacer, termix) tai, kad jis yra labiau laidus šilumai(šalčiui).

Šiltas rėmelis Swisspacer

Tai naujos kartos “šiltas rėmelis“ Swisspacer kuris yra pagamintas iš organinės medžiagos, kuri buvo sukurta kosmoso reikmėms ir sustiprintas metalo siūleliais tam, kad atitiktų aukštus reikalavimus mechaniniam ir šiluminiam atsparumui. Nelaidumą dujoms ir garams užtikrina plona metalo plėvelė nematomoje rėmelio pusėje.

Privalumai:

  • Gaminant stiklo paketus su Swisspacer rėmeliu, stiklo paketo kraštuose šalčio(šilumos) efektas yra mažesnis lyginant su stiklo paketais naudojant įprastus aliuminius rėmelius.

  • Lango šilumos perdavimo koeficientas (U) gali būti sumažintas ≤ 0,3 W/m² K.

  • Stiklo paketo kraštuose sumažinamas šalčio tiltelio efektas kas užtikrina aukštesnę temperatūra jo kraštuose ir duoda geresnį komfortą.

  • Sumažėja kondensacijos rizika stiklo paketo kraštuose.

  • Šildymo išlaidos gali sumažėti ≤ 5%.

  • Palyginus nedaug investavus pagerinamas šilumos perdavimo koeficientas (U).

  • Patalpose galima išlaikyti didesnį drėgmės lygį nebijant kondensavimosi.

  • Keturios standartinės spalvos (titano pilka, juoda, balta ir ruda), leidžia derinti dizainą.

  • Tvirtumas suteikia tas pačias mechanines savybes kaip ir aliuminio rėmelis.

  • Rėmelio Swisspacer 15,5mm laidumas šilumai (λ) W/mK) yra 0,51. vienas iš geriausių pasaulyje pasiektų rezultatų.

 

Saulės kontrolė

Pagrindinė saulę kontroliuojančių stiklo paketų paskirtis – reguliuoti pro langą patenkančios šviesos charakteristikas. Tai ypač aktualu tokiems pastatams kurių fasado didžiąją dalį sudaro stiklas . Naudojant įvairius saulę kontroliuojančius stiklo paketus atsiranda galimybė reguliuoti šviesos pralaidumą(LT), šviesos atspindėjimą(LR), saulės faktorių(g).

LT – šviesos pralaidumo koeficientas (tai perduotos į patalpą šviesos santykis su krentančiu šviesos srautu).

LR – Šviesos atspindėjimo koeficientas (tai atspindėtos į išorę šviesos santykis su krentančiu šviesos srautu.

g - – saulės faktorius (tai bendra saulės energijos dalis patenkanti į patalpos vidų). Tai yra tiesiogiai perduotos ir apsorbuotos bei atspindėtos į patalpų vidų saulės energijos suma. 

Privalumai ir paaiškinimai:

  • Kuo aukštesnis (LT) tuo natūralus apšvietimas patalpose bus ilgiau ir tai leis taupyti: išlaidas skirtas dirbtiniam apšvietimui , bei sveikatą.

  • Kuo žemesnis (g) tuo mažiau saulės energijos pateks į patalpos vidų , tai neleis patalpai perkaisti ir taupys išlaidas skirtas patalpų kondicionavimui.

  • Saulę kontroliuojantys stiklo paketai leidžia ne tik taupyti šilumą žiemą, bet ir apsaugo nuo per didelės kaitros vasaros metu, suteikia galimybę grožėtis vaizdais pro langą nedangstant jo užuolaidomis ar žaliuzėmis, išvengti akinamo saulės tviksėjimo.

Saulę kontroliuojantys stiklo paketai turi pasižymėti kuo mažesniu įmanomu saulės faktoriumi (g), kuo mažesniu įmanomu šilumos perdavimo koeficientu (U), kuo didesniu įmanomu šviesos perdavimu (LT).

Garso izoliacija

Didėjant triukšmui aplink mus, kurį sukelia kelių transportas, lėktuvų triukšmas, geležinkelių transportas ir kt., ramios vietos tampa vis retesnės ir mėgiamesnės. Kaip žinoma triukšmas itin įtakoja žmogaus sveikatą ypač nervų sistemą. Norint išvengti (ar kiek įmanoma sumažinti) neigiamo triukšmo poveikio mūsų sveikatai reikia rinktis stiklo paketus pasižyminčius gera garso izoliacija. Stiklo paketai su gera garso izoliacija ypač reikalingi ten kur yra padidintas triukšmo lygis – šalia judrios gatvės, netoli oro uosto, geležinkelio, koncertų aikštės ir pan. Pagrindinis indeksas apibudinantis stiklo paketo laidumą garsui yra (Rw). 

Pagrindiniai rodikliai apibudinantys stiklo paketo garso izoliacijos lygį: 

1. Rw – garso izoliacijos indeksas. Stiklo paketo gebėjimas izoliuoti orinį triukšmą. Šis indeksas parodo koks yra skirtumas tarp garso intensyvumo skirtingose stiklo paketo pusėse. Rw išreiškiamas (dB). 

2. C - korekcija garso šaltiniams su nedideliu žemo dažnio tonų kiekiu (dB). (Greitaeigis geležinkelių transportas, greitaeigis kelių transportas ir kt.) 

3. Ctr – korekcija garso šaltiniams su dideliu žemo dažnio tonų kiekiu (dB). (Nedideliu greičiu judantis geležinkelių transportas, miesto transportas ir kt.) 

Pavyzdžiui stiklo pakete (Planilux 4mm-12(oras)-4mm Planilux):

Rw = 33 dB ; 
C=(-1) dB ; 
Ctr=(-4) dB ;

Tada gauname:

Rw+C=33-1=32 dB ; 
Rw+Ctr=33-4=29 dB;

Kuo aukštesnis (Rw), (Rw+C) arba (Rw+ Ctr) , tuo stiklo paketo garso izoliacija geresnė. 

Norint gauti kuo didesnį garso izoliacijos indeksą(Rw) reikėtų:

  • Rinktis stiklo paketus su kuo storesniais stiklais.(6, 8, 10mm).

  • Stiklų konfigūracija turėtu būti asimetrinė (skirtingų storių stiklai).

  • Atstumas tarp stiklų turėtu būti kuo didesnis.

  • Naudoti specialiai laminuotus stiklus(Stadip Silence).

Saugumas

Nesunku pastebėti, kad šiuolaikiniuose pastatuose naudojama vis daugiau stiklo (fasadai, pertvaros, durys ir kt.), paprastų mūrinių ar kitokių sienų lieka vis mažiau, todėl neišvengiamai svarbiomis tampa stiklo ar stiklo paketo apsauginės savybės. 

Gaminant stiklo paketus saugumui užtikrinti gali būti naudojami šie stiklai:

  • Laminuoti stiklai.

  • Grūdinti stiklai.

  • Armuoti stiklai.

Laminuotas stiklas – tai du ar keli stiklo lakštai, sujungti plėvele (polivinilbutiralio – PVB), naudojant tam tikrą temperatūrą ir spaudimą. Šis suklijuotas stiklas atrodo kaip ir paprastas stiklas, bet net ir sudaužytas jis lieka vientisas todėl stipriai sumažiname riziką susižeisti stiklo šukėmis. 

Privalumai naudojant laminuotą stiklą:

- naudojant kelių sluoksnių laminuotą stiklą įsilaužimo į patalpas atveju stiklas lieka vientisas, todėl apsaugos policijai yra pakankamai laiko sureaguoti. Nebereikia papildomai išlaidauti montuojant apsaugines žaliuzes ar grotas. Taip gali būti apsaugoti bankų, parduotuvių ir kt. pastatų langai ar vitrinos. 

- naudojant specialiai laminuotą stiklą galintį pasiųsti signalą apsaugos policijai (vidiniame stiklo sluoksnyje yra įtaisytas elektrai laidus kabelis, kuris sujungiamas su signalizacija) skilus ar dužus stiklui kabelis nutraukiamas ir pavojaus signalas pasiunčiamas apsaugos policijai. 

- kadangi laminuotas stiklas net ir dužus išlieka vientisas labai sumažėja nelaimingų atsitikimų rizika.( stipriai sumažiname riziką susižeisti stiklo šukėmis) 

- ypatinga laminuoto stiklo struktūra skaidrią stiklinę pertvarą daro neperšaunamą pistoletu ar net Kalašnikovo automatu. 

Pagal EN standartą, laminuotų stiklų atsparumas klasifikuojamas į atsparius smūgiams ranka (EN 356) ir atsparius šūviams (EN 1063). Pagal atsparumo reikalavimus stiklas turi atlaikyti smūgius plaktuku ar kirviu, šūvius ir sprogimus. 

Grūdintas stiklas - tai viengubas stiklo lakštas, kuris grūdinamas staigiai atšaldant įkaitintą stiklą. Tai padidina stiklo stiprumą 5-6 kartų(daug atsparesnis terminiams ir fiziniams krūviams). Grūdinami gali būti dauguma stiklų. Dažniausiai stiklas yra grūdinamas norint išvengti žmonių sužalojimų jam dužus. Dužęs grūdintas stiklas subyra į daug mažų gabalėlių kurių kraštinės nėra aštrios. Šį stiklą reikia naudoti patalpose, kur stiklas gali būti pažeistas dėl patalpose esančių žmonių veiklos. 

Armuotas stiklas - tokio stiklo atsparumas didinamas panaudojant vielinį tinklą. Vielinis tinklas sulaiko stiklo šukes savo vietoje. Šis stiklas naudojamas ten, kur reikalinga gera priešgaisrinė apsauga. Šis stiklas ir buvo sukurtas siekiant sulaikyti ugnies, nuodingų dujų ar dūmų plitimą pro langą.

Dvikameriai stiklo paketai

Dvikameriai stiklo paketai - tai tokie stiklo paketai kuriuos sudaro trys stiklai sujungti aliuminiais ar plastikiniais rėmeliais ir dvi izoliuotos kameros, kurios gali būti užpildytos oru ar kitomis inertinėmis dujomis(dažniausiai argonu). Tokio stiklo paketo šviesos perdavimo koeficientas LT yra kiek prastesnis nei vienos kameros stiklo paketo. Šilumos perdavimo koeficientas U gali būti ir geresnis ir blogesnis lyginant su vienos kameros stiklo paketu. Tai priklauso kokie stiklai bus naudojami ir kokie bus tarpai tarp stiklų. Jei bus naudojami du selektyviniai stiklai o tarpai tarp stiklų bus ne mažiau 12 mm ir užpildyti argono dujomis tokio stiklo paketo šilumos perdavimo koeficientas (U) gali būti sumažintas ≤ 0,4 W/m² K.

Privalumai trūkumai:

  • Dvikameriuose stiklo paketuose žymiai sumažinama rasojimo tikimybė stiklo paketo kraštuose net ir naudojant visiems įprastus aliuminius rėmelius.

  • Naudojant tam tikrus stiklus ir tarpus tarp jų (bei juos užpildant specialiomis dujomis) gali būti gerokai pagerinta šilumos izoliacija ( ≤ 0,4 W/m² K).

  • Garso izoliacijos atžvilgiu tokie stiklo paketai nėra vienareikšmiškai geresni. Tokiame stiklo pakete gali padidėti rezonansas, kuris atsiranda žemo dažnio garsų atveju ir kurį sukelia uždaroje kameroje esantis oras (oras veikia kaip spyruoklė), o tokiame stiklo pakete minėtos kameros yra dvi. Norint gerai izoliuoti garsą tokiame stiklo pakete reikėtų tarpus tarp stiklų daryti ne mažesnius nei 10mm.

  • Vienintelis tokio stiklo paketo trūkumas yra tai, kad jis yra sunkesnis už vienos kameros stiklo paketą.

  • Dekoravimas

  • Stiklo paketai su raštuotu stiklu – apsilankę salone raštuotą stiklą galite išsirinkti iš daugiau nei dvidešimties pavyzdžių. Stiklo paketai su raštuotais stiklais gali būti gaminami įvairiai naudojant du raštuotus stiklus ar vieną raštuotą kitą skaidrų (selektyvinį) ir kt. Stiklo paketai su raštuotais stiklais gali būti panaudojami tiek durims, tiek langams. Šie stiklo paketai ypač populiarūs vonios ar tualeto kambariuose, koridoriuose ir panašios paskirties patalpose.

 

Sandarinimas

 
 

Viena svarbiausių lango monatvimo dalis - sandarinimas
Tinkamam siūlių, tarp lango rėmo ir atitvaros konstrukcijų, įrengimui galima naudoti įvairias medžiagas. Siūlė tarp lango rėmo ir atitvaros turi būti šilta, nelaidi orui ir garsą izoliuojanti, hermetiška, kad į patalpą ir atitavros konstrukcijas nesiskverbtų vanduo bei garai.

 Vilnius. Tel.: +370 604 40400